Péče

Dentální hygienistka, prodej námi doporučovanývh hygienických pomůcek, zubních past a ústních vod

Základní ošetření, kterým by měl projít každý pacient s problémy s dásněmi je hodinové ošetření u dentální hygienistky, která vám vyčistí zuby od zubního kamene, provede pískování, leštění pastami a fluoridaci a také poradí, který způsob šištění a které pomůcky jsou pro vaše zuby nejvhodnější. Naše dentální hygienistka provádí i ordinační bělení zubů přípravkem Pure Whitening - systém bělení založen na respektu k základním principům chemie a fyziologie.

U závažnějších poškození parodontu provede čištění poddásńového zubního kamene kyretami v povrchovém znecitlivění a případně doporučí po konzultaci s lékařem návštěvu u parodontologa.

Záchovná stomatologie

Jak už sám název napovídá, snažíme se o zachování zubu, tzn. jeho čištění, fluoridaci jako prevenci zubního kazu, v případě již vzniklého kazu jej ošetřit výplní z takového materiálu, který splňuje indikační kriteria, přání pacienta a jeho finanční možnosti.

U dětí provádíme pečetění fisur – zalití místa předpokládaného vzniku kazu tekoucím kompozitním materiálem.

V případě pozdního zachycení zubního kazu může dojít k postižení dřeně a tohoto problému se ujímá podobor záchovné stomatologie – endodoncie. Jedná se o odstranění tkání (nervu) z kořenového kanálku a jeho následné opracování speciálními nástroji (NiTi, strojová endodoncie) a zaplnění nějakým materiálem, u nás používáme plnění tekutou gutaperčou přístrojem BeeFill nebo metodu laterální kondenzace.

Postendodontické ošetření - endodonticky ošetřené zuby jsou křehčí než zuby živé a proto je třeba je chránit proti prasknutí. Většinou je nutné tyto zuby vyřadit z artikulace a opatřit je nějakou protetickou prací podle množství zbylých tvrdých zubních tkání.

Chirurgie a implantologie

Asi každý ví, že tento obor zahrnuje odstranění takového zubu, který se nepodařil zachránit v záchovné stomatologii, dále těch zubů, které se nemohou z nejrůznějších důvodů prořezat(zuby moudrosti) a zubů, které se nemohou do zubního oblouku vtěsnat – na přání ortodontisty.

Provádíme také ošetření zánětlivých ložisek pod kořenem zubu – amputaci kořenového apexu, pokud nelze toto ložisko zlikvidovat konzervativnější metodou – důkladným ošetřením kořenového kanálku.

Implantologie se snaží vyřešit náhradu chybějícího zubu vsazením umělého kořene – implantátu, aniž by se musely preparovat sousední zuby při náhradě chybějícího zubu můstkem. Na našem pracovišti používáme nejpropracovanější český systém Impladent (www.lasak.cz). Jak probíhá vlastní ošetření? V lokální anestezii vsadíme do čelisti implantát, který má tvar dutého šroubku, ten se vhojuje asi 3 měsíce, poté se do implantátu našroubuje vhojovací váleček a po 14 dnech se otiskuje na protetickou náhradu. Konečným úkonem je našroubování pilíře a nasazení vlastní metalokeramické korunky na něj. Subjektivně není cítit rozdíl mezi vlastním zubem a implantáte.

Při náhradě prvních stoliček (šestek) v horní čelisti se pravidelně stává, že není dostatečná nabídka kosti, aby se mohl vsadit dostatečně dlouhý implantát, tuto situace řešíme pomocí operace sinus lift, při které se tloušťka kosti zvětší dodáním umělého materiálu.

Všechny zákroky jsou prováděny v důkladné lokální anestezii, čili jsou bezbolestné.

Protetická stomatologie

Zabývá se rekonstrukcí jednotlivých zubů – inleje, onleje, korunky kovové, fazetované, kovokeramické nebo keramické (e-max), které jsou při dodržování správných pracovních postupů esteticky téměř dokonalé, nebo rekonstrukcí větších částí zubních oblouků – můstky, pokud chybí jeden nebo více zubů, dlahovací můstky, pokud zuby trpí onemocněním závěsného aparátu – „paradentózou“.

Tento obor řeší i rozsáhlé ztráty zubů pomocí nejrůznějších typů snímacích náhrad, od standardních po vysoce nadstandardní se speciálními kotevními prvky.

Estetická stomatologie

Je to trochu matoucí označení, protože veškerá stomatologie by měla být estetická, nicméně sem řadíme zákroky, které se nějakým způsobem snaží vylepšit estetickou stránku chrupu od jednoduché dostavby nevyhovujícího tvaru zubu fotokompozitním materiálem až po náročně fazetování zubů keramickými fazetami.

Řadíme sem také bělení zubů, na našem pracovišti provádíme domácí bělení, které se nám jeví jako levné a účinné (15% Opalescence) nebo ordinační bělení, které vyžaduje více návštěv a provádí ho dentální hygienistka.